Legenda nie ma wątpliwości. Lewandowski pobije niesamowity rekord

Robert Lewandowski

Lothar Matthaeus, legenda niemieckiej piłki nożnej, nie ma wątpliwości. Były zawodnik drużyny narodowej naszych zachodnich sąsiadów twierdzi, że Robert Lewandowski już niedługo pobije niesamowity rekord.

Robert Lewandowski deklasuje konkurencję. Polak sięga po kolejne laury, a niedawno otrzymał najważniejszą nagrodę, czyli wyróżnienie FIFA The Best dla najlepszego zawodnika na całym globie. Nasz rodak nie zamierza jednak zwalniać tempa i cały czas daje z siebie wszystko w barwach Bayernu Monachium.

To jednak nie koniec. Lothar Matthaeus, były piłkarz Bawarczyków oraz reprezentacji Niemiec, twierdzi, że już niedługo „Lewy” pobije kolejny, wspaniały rekord. Jego zdaniem Polak wyprzedzi legendę futbolu za naszą zachodnią granicą, czyli Gerda Muellera.

Chodzi o liczbę bramek, którą w jednym sezonie zdobył były niemiecki piłkarz występujący na pozycji napastnika. Postrach bramkarzy, który podobnie jak Lewandowski reprezentował barwy Bayernu Monachium, w sezonie 1971/72 zdobył 40 bramek. Zarówno Matthaues, jak i niemieccy eksperci twierdzą, że nasz rodak może pobić to osiągnięcie.

Lewandowski pobije niesamowity rekord. Pokona Muellera

„Jestem pewien, że Lewandowski pobije rekord Muellera w tym sezonie. Ma wokół siebie fantastyczny zespół, który pomoże mu to osiągnąć” – powiedział Lothamr Matthaeus w rozmowie z niemieckim „Bildem”.

Regularność i skuteczność „Lewego” na warsztat wzięli też niemieccy dziennikarze, który wyliczyli, że w tym sezonie Polak strzela średnio 1,36 gola na mecz. Jeżeli nasz rodak utrzymałby taką skuteczność do wiosny, co przecież nie jest wykluczone, mógłby zakończyć trwające rozgrywki ze zdumiewającą i godną podziwu liczbą 46 bramek! Dzięki temu faktycznie pobiłnby rekord Gerda Muellera, który we wspomnianym sezonie 1971/72 pokonywał bramkarzy rywali 40 razy.

Co ciekawe, analiza niemieckich dziennikarza to nie mrzonka. Robert Lewandowski znajduje się bowiem w kapitalnej formie, dzięki której bije kolejne rekordy.