Tusk złośliwie komentuje awanturę w USA. Dziennikarz TVP stawia go pod ścianą jednym pytaniem

Donald Tusk
Donald Tusk został zripostowany

Donald Tusk, były premier polskiego rządu, skomentował zamieszki w USA. Polityk zamieścił wpis na Twitterze, który skomentował m.in. dziennikarz TVP. Ten postanowił zadać mu jedno pytanie, niezwiązane bezpośrednio z poruszanym przez Tuska tematem.

Zdarzenia, do których doszło w Stanach Zjednoczonych to dziś temat numer jeden w światowych mediach. Zwolennicy Donalda Trumpa, którzy nie akceptują wyniku wyborów prezydenckich, wdarli się do Kapitolu, gdzie doszło nawet do strzelaniny. W jej wyniku postrzelona została kobieta, która następnie, w wyniku odniesionych ran, zmarła. Więcej na ten temat TUTAJ.

Cała sprawa jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Również przez polityków. Głos zabrał m.in. Donald Tusk, który zamieścił kontrowersyjny wpis na Twitterze. „Wszędzie jest jakiś Trump, więc każdy z nas musi bronić Kapitolu” – napisał były premier naszego kraju.

Donald Tusk komentuje zamieszki w USA. Dziennikarz TVP zadał mu jedno pytanie

Wpis Tuska odbił się szerokim echem m.in. w social media. Skomentować go postanowił Bartłomiej Graczak. Dziennikarz TVP zadał Tuskowi jedno pytanie, niezwiązane bezpośrednio z poruszanym przez polityka tematem.

„Jakiś komentarz ws. pańskiego kolegi Sławomira Nowaka? Zarzut korupcji to nie przelewki” – zapytał Graczak, który nawiązał w ten sposób do zarzutów postawionych Sławomirowi Nowakowi, politykowi PO, w przeszłości współpracownikowi Tuska.

Sławomir Nowak usłyszał nowe zarzuty korupcyjne. „Czynności procesowe z udziałem Sławomira N. zostały zakończone. Usłyszał on dodatkowe zarzuty obejmujące przestępstwa o charakterze korupcyjnym, jednak z uwagi na konieczność przeprowadzenia czynności procesowych pozostałych zatrzymanych osób, prokuratura nie podaje szczegółowych informacji co do treści zarzutów oraz stanowiska podejrzanego” – powiedziała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Donald Tusk współpracował ze Sławomirem Nowakiem w czasie, gdy pełnił funkcję premiera. Nowak sprawował wówczas urząd ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.