W 2013 roku Kamil Stoch złożył obietnicę. Cały czas dotrzymuje słowa

Kamil Stoch

Kamil Stoch znów jest na ustach wszystkich kibiców. Polak kolejny raz sięgnął po triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Przy okazji sukcesu Stocha dziennikarz Cezary Kowalski postanowił przypomnieć o pewnej obietnicy, którą złożył skoczek narciarski.

Kamil Stoch znów dał wiele powodów do radości polskim kibicom. Nasz rodak triumfował w Turnieju Czterech Skoczni i po raz kolejny zdobył złotego orła. To ogromny sukces, ponieważ doskonale pamiętamy zamieszanie z naszymi skoczkami, które miało miejsce przed zawodami. Wówczas wydawało się, że Polacy wcale nie wezmą udziału w TCS.

Triumf Stocha wywołał oczywiście wiele komentarzy, anegdot oraz wspominek. Jedną z nich przedstawił dziennikarz Cezary Kowalski, który opublikował wpis na Twitterze. Przypomniał w nim, że w 2013 roku, podczas rozmowy z nim, Kamil Stoch złożył pewną obietnicę.

Okazuje się, że nasz skoczek wywiązuje się z niej do dnia dzisiejszego. „Górale, to charakterni ludzie” – podkreśla Cezary Kowalski.

Kamil Stoch dotrzymuje obietnicy z 2013 roku

Kowalski zamieścił w serwisie Twitter, w którym opowiedział o swojej rozmowie z Kamilem Stochem. Dziennikarz rozmawiał ze skoczkiem w 2013 roku. Wówczas dzisiejszy triumfator Turnieju Czterech Skoczni złożył pewną deklarację. Jak się okazuje pozostaje jej wierny do dnia dzisiejszego.

„Kamil Stoch w 2013 r. powiedział mi, że nigdy nie pójdzie do Wojewódzkiego i nie zostanie sportowym celebrytą, choćby wygrał wszystko. Od tego czasu zdobył 3 x złoto na Igrzyskach, MŚ, dwie Kryształowe Kule, trzy Turnieje Czterech Skoczni… Górale, to charakterni ludzie” – napisał Cezary Kowalski.

„Podziwiam jego i jego żonę za to, moja żona Ewy nie może się nachwalić. Normalni skromni ludzie, którym sodowa do głowy nie uderzyła. Robią tyle dla ludzi, ale nie szczycą się tym” – napisał jeden z komentujących.