Kamil Stoch wygrywa i dorówuje Małyszowi! Fantastyczna statystyka

Kamil Stoch

Kamil Stoch zwyciężył w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neutstadt. Dzięki temu zrównał się z Adamem Małyszem w jednej z prestiżowych statystyk. 

Kamil Stoch ma ostatnio fantastyczny czas. Polak zwyciężył niedawno w Turnieju Czterech Skoczni choć ze względu na sprawy związane z koronawirusem zarówno jego, jak i jego kolegów miało tam nie być. Teraz odniósł kolejny sukces. Nasz rodak triumfował bowiem w zawodach Pucharu Świata w Titisee-Neutstadt. Na trzecim miejscu uplasował się z kolei inny reprezentant Polski, Piotr Żyła.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się także inni Polacy: Andrzej Stękała był piąty, a Dawid Kubacki zajął siódme miejsce.

Co ciekawe, Stoch zrównał się tym samym z fantastycznym rekordem Adama Małysza. Chodzi o zwycięstwa odniesione w ramach zawodów Pucharu Świata. Dzisiejszy triumf Kamila Stoch był 39 w karierze skoczka. Tyle samo ma ich na koncie Adam Małysz.

„Kamil Stoch odnosi 39. pucharowe zwycięstwo w karierze! „Rakieta z Zębu” wyrównała tym samym wynik „Orła z Wisły”, Adama Małysza!” – czytamy na Twitterze portalu skijumping.pl.

Kamil Stoch wygrywa w Titisee-Neutstadt!

Triumf Stocha to oczywiście wielka radość dla polskich kibiców, którzy dali wyraz swojego szczęścia w mediach społecznościowych. „Kamil Stoch właśnie dogonił Adama Małysza! Teraz operacja Nykanen” – napisał Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

„Polak wygrywa, czterech w siódemce, a człowiek ma niedosyt. szybko się człowiek do dobrego przyzwyczaja, oj szybko” – zauważył z kolei felietonista, Andrzej Cała.

Łukasz Jachimiak ze sport.pl zwraca z kolei uwagę, że przed Stochem kolejne wyzwania i kolejne rekordy do pobicia.