Andruszkiewicza poniosło. Publicznie powiedział, czego życzy PO (WIDEO)

Adam Andruszkiewicz

Adam Andruszkiewicz nie życzy najlepiej Platformie Obywatelskiej. Publiczna wypowiedź polityka związanego ze Zjednoczoną Prawicą jest dziś tematem internetowej dyskusji. Niektórzy uważają bowiem, że byłego przedstawiciela Ruchu Narodowego nieco poniosło.

Zbliża się 20. rocznica powstania Platformy Obywatelskiej. Z tej okazji kompilację życzeń od polityków przygotowali dziennikarz tvp.info, którzy zmontowali w tym celu materiał wideo. W nagraniu wypowiadają się Jan Mosiński z PiS czy Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji.

„Jak patrzę na wypowiedzi Borysa Budki, to są gorsze niż te w wykonaniu Adriana Zandberga. Nieustanne powtarzanie tych samych sloganów. Na przykład o 70 mln zł na wybory wydane przez Sasina, za każdym razem to samo. Platforma budzi podejrzenia co do spójności ideologicznej, zeszła do roli przystawki Lewicy” – powiedział jeden z liderów Konfederacji.

Swoje osobiste życzenia złożył również Adam Andruszkiewicz. Polityk nie bawił się w dyplomację i publicznie oświadczył, czego życzy PO. Dla polityków opozycyjnej partii nie są to najprzyjemniejsze słowa.

Adam Andruszkiewicz bez dyplomacji. Powiedział, czego życzy PO

Życzenia Andruszkiewicza mogły zaskoczyć niektórych internautów oraz obserwatorów polskiej sceny politycznej. Ten, bez żadnych ogródek, stwierdził bowiem, że życzy PO upadku.

„Życzę upadku przede wszystkim, bo Platforma Obywatelska bardzo wiele złego zrobiła Polsce. W czasie swoich rządów prowadziła nasz kraj w kierunku wysokiego bezrobocia, emigracji młodego pokolenia na Zachód, dużo niższych wpływów podatkowych niż dzisiaj, dużo niższych wypłat niż dzisiaj” – powiedział, nie bawiąc się w dyplomację, Adam Andruszkiewicz.

„Pamiętamy słynne „5 złotych za godzinę” i dominację w wielu sektorach umów śmieciowych. PO zrobiła dużo złego i byłoby dobrze, gdyby zniknęła ze sceny politycznej” – dodał minister w Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego. Wypowiedź Andruszkiewicza została opublikowana na profilu społecznościowym tvp.info na Twitterze.

„Jakby to ktos z PO życzył PIS…. dramat, bezczelność, nienawiść, szczucie. Taka byłaby narracja TVP” – skomentował jeden z internautów pod zamieszczonym nagraniem.