Ziemkiewicz śmieje się z wpisu Giertycha. Wskazuje najbardziej kuriozalny fragment

Rafał Ziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz skomentował wpis Romana Giertycha. Adwokat wieszczy bowiem koniec Prawa i Sprawiedliwości. Były minister edukacji obwieścił to na swoim profilu społecznościowym w serwisie Facebook.

W niedzielne popołudnie Roman Giertych zamieścił na Facebooku długi wpis. Stwierdza w nim, że w jego ocenie nadchodzi koniec rządów Prawa i Sprawiedliwości. Co więcej, w jego ocenie ma na to wpływ wyborcza porażka Donalda Trumpa.

„To co wydarzyło się w USA 6 stycznia tego roku (kompromitacja „zamachu” Trumpa i uzyskanie kontroli nad Senatem przez Demokratów) będzie miało ogromny wpływ na sytuację w Polsce. Kaczyński znalazł się w pułapce. Postawił całą kartę na zwycięstwo Trumpa i przegrał” – napisał adwokat.

„Aby wygrać następne wybory Kaczyński musiałby wyeliminować realną opozycję. Zabrał się za to jako wicepremier ds. Bezpieczeństwa z wielką energią. Wyeliminowanie opozycji wymaga jednak domknięcia systemu kontroli nad wymiarem sprawiedliwości. Tego domknięcia nie ma, gdyż w sprawach oczywiście politycznych sądy zazwyczaj jeszcze nie idą na pasku prokuratury (gdyby było inaczej, nie pisałbym swobodnie tego felietonu, bo w aresztach nie ma dostępu do internetu). Aby domknąć ten system musiałaby nastąpić wymiana kadr w sądach. Obecnie po upadku i kompromitacji Trumpa jest to niemożliwe” – twierdzi Giertych.

Ziemkiewicz śmieje się z wpisu Giertycha. Wskazuje najbardziej kuriozalny fragment

Wpis Giertycha skomentował Rafał Ziemkiewicz, który przy okazji postanowił wskazać jego najbardziej kuriozalny fragment. Publicysta podkreśla ponadto, że Giertych wielokrotnie przepowiadał koniec PiS-u, ale jak dotąd się to nie sprawdziwło.

„Mecenas Giertych ogłasza koniec Kaczyńskiego (który to już?) z powodu przegranej Trumpa” – napisał Ziemkiewicz, a po chwili wskazał najbardziej absurdalny, w jego ocenie, fragment komentarza Giertycha.

„Opozycja jest po klęsce Trzaskowskwskiego ciągle oszołomiona, ale na horyzoncie widać, że Donald Tusk z nową siłą zabiera się za politykę w Polsce, co może oznaczać zbudowanie jakiegoś sensownego rozdania przed najbliższymi wyborami” – pisze adwokat.

Cały wpis Giertycha niżej: