Durczok twierdzi, że wie, kto wygrałby z Dudą. „Tylko myślę…”

Kamil Durczok

Minione wybory prezydenckie zakończyły się porażką Rafała Trzaskowskiego. Dziennikarz Kamil Durczok twierdzi, że wie, który kandydat mógłby wówczas pokonać ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę.

Ubiegłoroczne wybory prezydenckie zakończyły się zwycięstwem Andrzeja Dudy, który wprawdzie minimalnie, lecz pokonał Rafała Trzaskowskiego. Porażka prezydenta stolicy, który ubiegał się o urząd głowy państwa, załamała sympatyków opozycji, którzy po raz pierwszy poczuli możliwość zdetronizowania polityka popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Po zakończonych wyborach na Trzaskowskiego spłynęło jednak wiele pochwał. Eksperci podkreślali, że mało kto podjąłby równą walkę z Andrzejem Dudą, a jemu zabrakło naprawdę niewiele, by faworyta pokonać.

Swoją opinię, już po kilku miesiącach, przedstawił Kamil Durczok. Dziennikarz uważa, że opozycja mogłaby zdecydować się jednak na innego kandydata, który jego zdaniem, miałby większe szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. O kim mowa?

Durczok twierdzi, że wie, kto wygrałby z Dudą

Durczok zamieścił wpis, w którym odniósł się do ubiegłorocznych wyborów prezydenckich. Przyznał, że jego zdaniem, kto inny niż Rafał Trzaskowski miałby większe szanse na triumf w plebiscycie. Co to za osoba?

Okazuje się, że dziennikarz większe szanse upatrywałby w Radosławie Sikorskim, czyli były ministrze spraw zagranicznych w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

„Tak sobie myślę… A gdyby latem ub. roku zamiast @trzaskowski_ wystawić @radeksikorski…. Tylko myślę” – napisał Durczok na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.

„Wiele razy też o tym myślałem. Facet ma wszelkie kompetencje, ale chyba niestety też spory elektorat negatywny i wielu osobom źle się kojarzy. Z całym szacunkiem dla niego i RT, mimo większych kompetencji RS do prezydentury, chyba jednak takiego wyniku jak RT by nie zrobił” – napisał jeden z internautów. „Z tym negatywnym elektoratem ma Pan rację. Oczywiście to tylko gdybanie ale sam się zastanawiam, jaki wynik wykręciłby Sikorski” – odpowiedział mu Kamil Durczok.