Nowe informacje ws. transferu Piątka! Jest stanowczy komentarz

Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek wróci do CFC Genoa? O tym coraz głośniej mówi się od kilkunastu dni. Głos w tej sprawie zabrał dziennikarz serwisu WP Sportowe Fakty, Piotr Koźmiński, który przedstawił stanowisko jednej z osób „doskonale znających sprawę”.

Jeszcze przed końcem 2020 roku w mediach pojawiła się informacja, jakoby Krzysztof Piątek, napastnik Herthy Berlin, miał przenieść się do swojego dawnego klubu, czyli CFC Genoa. Podawano nawet, że Polak stawi się na testach medycznych we włoskim klubie na początku 2021 roku.

Od tego momentu minęło kilkanaście dni, a napastnik nadal pozostaje zawodnikiem Herthy. Co więcej, w Polsce kompletnie nie dyskutuje się o tym, aby nasz rodak faktycznie miał przenieść się do Włoch. Inaczej jest jednak w Italii. O potencjalnym transferze Piątka pisze nawet poczytna „La Gazetta dello Sport”.

„Krzysztof Piątek byłby otwarty na powrót do Genui. Klub chce wypożyczyć zawodnika do końca sezonu, ale Niemcy musieliby płacić część pensji napastnika” – czytamy na jej łamach.

Krzysztof Piątek wróci do Włoch? Jest stanowczy komentarz

Głos ws. potencjalnego transferu Piątka zabrał dziennikarz Piotr Koźmiński, który skontaktował się w tej sprawie z jedną z dobrze poinformowanych osób. Dziennikarz podkreśla, że doskonale orientuja się ona w całej medialnej zawierusze wokół napastnika reprezentacji Polski. Jak się okazuje, jej zdaniem, szans na przenosiny naszego rodaka do CFC Genoa nie ma.

„Od osoby, która doskonale zna sprawę, usłyszeliśmy stanowczo: Powrót do Genoi? Totalna bzdura. Nie było i nie ma takiego tematu!” – napisał Piotr Koźmiński w jednym z artykułów na łamach serwisu WP Sportowe Fakty.

Czy to oznacza, że Piątek pozostanie w Herthcie przynajmniej do końca sezonu? Wiele na to wskazuje. Wydaje się również, że sam zainteresowany nie jest raczej skory, by opuszczać stolicę Niemiec. Raczej zależy mu na tym, by wreszcie uzyskać stabilizację i zostać w jednym zespole na dłużej.