Madryt zasypany śniegiem. Niesamowita reakcja Hiszpanów (WIDEO)

Hiszpania Madryt Śnieg

Hiszpanie są zachwyceni faktem, że po raz pierwszy od wielu lat spadł u nich tak obfity śnieg. Madryt początkiem tygodnia był dosłownie sparaliżowany, gdyż – co oczywiste – Hiszpanie nie byli przygotowani na takie zjawiska atmosferyczne. 

Madryt: niesamowita reakcja Hiszpanów na śnieg

Śnieg w Madrycie (i całej Hiszpanii) to rzadkość. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy tego kraju zareagowali nietypowo na zjawisko, które w krajach Europy środkowej i wschodniej są normą. Prawdziwą fiestę na ulicach Madrytu nagrał polski vloger – Tomek Czukiewski.

To są największe opady śniegu od… nie wiem – 15 lat? Ja nigdy wcześniej tutaj nie widziałem czegoś takiego – mówi na początku swojego vloga Polak.

Czukiewski przyznał ponadto, że nie widział w Madrycie opadów śniegu ani razu, choć mieszka w tym mieście od 3,5 roku. Możemy sobie więc tylko wyobrażać, jak ogromne zaskoczenie przeżyli Hiszpanie, którzy nie widzieli śniegu w swojej stolicy od kilkunastu lat. Zresztą ich odczucia doskonale obrazuje nagranie, które opublikował Tomek Czukiewski.

Madryt śpiewał, tańczył i… obrzucał się śnieżkami. Mieszkańcy miasta stołecznego udowodnili, że wschód od dalekiego zachodu Europy różni się radykalnie. Ten luzik jest godny pozazdroszczenia! Warto zauważyć, że wspólnie bawili się zarówno nastolatkowie, jak i starsze osoby:

Restauracje znów otwarte! Restauratorzy znaleźli legalny sposób na ominięcie zakazu