Nowy gwiazdor Lecha wita się z klubem. Kapitalny gol Bartosza Salamona! (WIDEO)

Bartosz Salamon

Bartosz Salamon to najnowszy nabytek Lecha Poznań. Zawodnik trafił do stolicy Wielkopolski z włoskiego SPAL. Piłkarz świetnie przywitał się z nowym zespołem strzelając kapitalnego gola w meczu z turecką drużyną  Bandirmaspor Kulubu.

Lech Poznań przebywa na zgrupowaniu w tureckim Belek. Wśród zawodników, którzy udali się na obóz znajduje się również nowy piłkarz Bartosz Salamon. Dla defensora, który swego czasu ocierał się o reprezentację Polski, to powrót do „Kolejorza”. Zawodnik reprezentował bowiem barwy tego klubu w czasach juniorskich.

Teraz Salamon ma za zadanie poprawić grę defensywną Lecha. Dziś piłkarz zadebiutował w zespole „Kolejorza” podczas meczu sparingowego z tureckim zespołem Bandirmaspor Kulubu. Rywal Lecha poprzedniego roku awansował na drugi poziom rozgrywek w Turcji i zajmuje w nim 10. miejsce.

Były zawodnik reprezentacji Polski zaprezentował się kapitalnie. Oprócz solidnej gry w obronie zdobył bowiem także fantastycznego gola, który zapewnił jego nowej drużynie zwycięstwo.

Bartosz Salamon kapitalnie przywitał się z Lechem. Fantastyczny gol w sparingu

Bartosz Salamon znalazł się w podstawowej jedenastce Lecha na mecz z tureckim zespołem. Już na samym początku spotkania defensor kapitalnie przywitał sie z kibicami. Były zawodnik włoskiego SPAL otrzymał bowiem futbolówkę tuż przed polem karnym rywali, a następnie oddał kapitalny strzał.

W efekcie już w 12. minucie gry futbolówka zatrzepotała w siatce rywali, a obrońca mógł cieszyć się ze swojego pierwszego gola w seniorskiej drużynie poznańskiego Lecha. Zresztą, zobaczcie sami. Gol Salamona w 26:23.

Gol Salamona rozbudził apetyty kibiców, którzy twierdzą, że obrońca może odrodzić się w Lechu, a następnie powrócić do reprezentacji Polski. Czy faktycznie tak będzie? Na takie opinie jest zdecydowanie za wcześnie. Faktem jest jednak to, że Salamon posiada spory potencjał, który przy regularnej grze może wpłynąć na jego formę sportową.

Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności defensor będzie miał już niebawem. Lech Poznań podczas zgrupowania w Belek rozegra bowiem jeszcze kilka sparingów. Rywalami „Kolejorza” będą m.in. Dinamo Moskwa i Szachtar Donieck.