Piotr Żyła zdyskwalifikowany! W niedzielę nie wystąpi w Zakopanem

Piotr Żyła
Piotr Żyła

Niestety, ale to prawda. Piotr Żyła nie wystąpi w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. Taką informację przekazał dziś na Twitterze Piotr Bąk z serwisu skijumping.pl.

Dziś w Zakopanem odbyły się kwalifikacje przed niedzielnym konkursie w ramach Pucharu Świata. W zawodach dobrze zaprezentował się Polak, Andrzej Stękała, który uplasował się na trzeciej pozycji. Niezły wynik zanotował też Dawid Kubacki, który zajął siódmą lokatę. Klemens Murańka był jedenasty, a Kamil Stoch dziewiętnasty. Paweł Wąsek i Jakub Wolny zajęli kolejno 23. i 29. miejsce.

Niewiele brakowało, a swoich kibiców zawiódłby Norweg Granerud. Skoczek, który rywalizował z Kamilem Stochem o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, zajął dopiero 43. miejsce. Udało mi się zakwalifikować do konkursu, jednak zawodnik z pewnością wolałby zapomnieć o swoim skoku.

Szokująca informacja dotarła do kibiców jednak w przypadku Piotra Żyły. Okazało się bowiem, że nasz zawodnik został zdyskwalifikowany i w niedzielnym konkursie… nie wystąpi.

Piotr Żyła nie wystąpi w niedzielnym konkursie. Polak zdyskwalifikowany

Jako pierwszy informację o dyskwalifikacji Żyły podał Piotr Bąk z serwisu skijumping.pl. Dziennikarz opublikował wpis na Twitterze, w którym wyjaśnił powody wykluczenia naszego zawodnika. „Piotr Żyła zdyskwalifikowany po skoku kwalifikacyjnym! Wiślanina nie zobaczymy w niedzielnych zawodach… To pierwsza dyskwalifikacja Polaka w tym sezonie” – napisał Bąk.

Pocieszające jest jedynie to, że Piotr Żyła wystąpi w sobotnim konkursie drużynowym. Będzie reprezentował Polskę razem z Kamilem Stochem, Andrzeje Stękałą oraz Dawidem Kubackim. „Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki wystąpią w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem” – podaje wspomniany wcześniej serwis skijumping.pl.