Ziemkiewicz „pojechał” politykowi PSL. Tutaj dyplomacji nie było

Rafał Ziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz postanowił w ostrych słowach odpowiedzieć politykowi Polskiego Stronnictwa Ludowego, Piotrowi Zgorzelskiemu. Publicysta nie zostawił suchej nitki na jego partii.

Wszystko zaczęło się od wpisu, który Piotr Zgorzelski opublikował na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter. Polityk postanowił odnieść się do tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który został zamordowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zgorzelski napisał, że mord Pawła Adamowicza był poprzedzony „wielomiesięczną nagonką TVP”. „Mord na Pawle Adamowiczu był poprzedzony wielomiesięczną nagonką TVP na jego osobę! Propagandową tubę obecnej władzy, którą PiS tak hojnie dotuje z budżetu państwa (w tym roku kolejne prawie 2 mld zł)!” – napisał przedstawiciel partii opozycyjnej.

Rafał Ziemkiewicz dał popalić politykowi PSL

Wpis Zgorzelskiego skomentował Rafał Ziemkiewicz. Publicysta początkowo skomentował go bardzo krótko, publikując wymowną emotikonę. Następnie do rozmowy włączył się także jeden z internautów, który załączył screeny wypowiedzi polityków PO na temat Pawła Adamowicza. Ci nie wypowiadali się na jego temat zbyt ciepło.

Pod wspomnianymi screenami kolejny wpis zamieścił Rafał Ziemkiewicz. Publicysta musiał być mocno rozemocjonowany, ponieważ użył mocnych słów zarówno w stosunku do PSL, jak i jego dawnego koalicjanta, Platformy Obywatelskiej. „PSL nie potrafi być niczym innym, niż drugą PO – tylko gorszą, głupszą, bardziej prymitywną, po prostu taką wsiową” – napisał Ziemkiewicz.

źródło: Twitter/Rafał Ziemkiewicz