Magda Gessler przerwała milczenie! Przełomowe słowa ws. buntu restauratorów

Magda Gessler
Magda Gessler

Magda Gessler wreszcie zabrała głos ws. buntu restauratorów. Ci sprzeciwiają się bowiem obostrzeniom rżądu i bez względu na konsekwencje chcą otwierać swoje biznesy.

Pandemia koronawirusa trwa, a rząd cały czas przedłuża obostrzenia. To z kolei doprowadza do rozpaczy przedstawicieli branży gastronomicznej. Wielu z nich twierdzi bowiem, że kolejne miesiące w zamknięciu to dla nich następny krok do bankructwa. Dlatego część z nich postanowiła zignorować restrykcje i bez względu na konsekwencje otworzyć restauracje.

Głos w tej srawie zabrała najbardziej znana restauratorka w Polsce, Magda Gessler. Prowadząca program „Kuchenne Rewolucje” zamieściła wpis na Facebooku, w którym odniosła się do dramatycznej decyzji części przedstawicieli branży gastronomicznej.

„Od wielu miesiecy, prawie juz od roku, zmagamy się z naszymi dramatami po zamknięciu lub ograniczeniu funkcjonowania naszych restauracji. Często są to biznesy, pasje, całe nasze życie i oszczędności włożone w ich rozwój” – pisze we wstępie Magda Gessler.

Magda Gessler o buncie restauratorów

„To setki tysięcy osób zatrudnionych przez nas, setki tysięcy rodzin i często dramatów, w tym takźe tych finansowych. To my karmiliśmy naszych gości, a teraz często to my nie mamy co włożyć do garnka w naszych własnych domach. Jestem z Wami myślami i całym sercem w tych trudnych dla nas czasach” – dodaje restauratorka.

Magda Gessler przyznaje jednak, że nie popiera buntu restauratorów. Jej zdaniem jest to bowiem wysoce nieodpowiedzialne. „Z bólem serca muszę stwierdzić, że otwarcie dużych miejsc np. takich na kilkaset gości jest w tych czasach hulającego wirusa bardzo nieodpowiedzialne. Jest wielkim zagrozeniem dla naszego wspólnego zdrowia i życia” – napisała.

„Ciężko mi to mówić rozumiejąc nasze problemy, z którymi się na co dzień borykamy. Ale widzę też dramaty ludzi chorujących i umierających na COVID-19. Moja postawa i opinia dotyczy moich restauracji. Każdy z Was niech działa według własnego sumienia i własnej sytuacji życiowej. Bądźmy silni. Przetrwamy to razem!” – kończy swój wpis Magda Gessler.