Polski bramkarz na celowniku wielkiego klubu! To będzie hit transferowy

Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski coraz lepiej radzi sobie w barwach Fiorentiny. Jego dobre występy nie umykają przedstawicielom lepszych i możniejszych klubów. Włoscy dziennikarze podają, że jeden z nich chciałby pozyskać naszego rodaka.

Bartłomiej Drągowski wyjeżdżał do Fiorentiny jako jeden z najzdolniejszych polskich golkiperów. Nie od razu jednak wskoczył do podstawowego składu swojego nowego zespołu. Popularny „Drążek” najpierw przesiadywał na ławce rezerwowych, a następnie udał się na wypożyczenie.

Trafił do Empoli, gdzie wreszcie rozwinął skrzydła. Pokazał swoją klasę w Serie A, otrzymywał powołania do pierwszej reprezentacji Polski. Następnie przyszedł czas na powrót do macierzystego klubu, w którym Drągowski zaczął grać. Wywalczył miejsce w podstawowej jedenastce i nie oddaje go dziś.

Co więcej, bramkarz spisuje się na tyle dobrze, że interesują się nim coraz lepsze i bogatsze kluby w lidze włoskiej. Tamtejsi dziennikarze donoszą zresztą, że jeden z nich jest zdecydowany i zdeterminowany, by pozyskać naszego rodaka. Jeżeli doszłoby do transakcji, byłby to naprawdę hitowy transfer.

Bartłomiej Drągowski na celowniku giganta. Transfer wisi w powietrzu?

Okazuje się, że polskim bramkarzem, który znajduje się w kadrze reprezentacji naszego kraju, zainteresował się jeden z hegemonów włoskiej Serie A. Mowa o Interze Mediolan, który obecnie plasuje się na drugiej pozycji w ligowej tabeli. Wyprzedza go jedynie sąsiad zza miedzy, czyli AC Milan.

Obecnie podstawowym bramkarzem Interu jest Samir Handanović, jednak włoscy dziennikarze podkreślają, że Słoweniec najlepsze lata ma za sobą, a włodarze klubu rozglądają się za jego następcą. Tym miałby zostać właśnie Bartłomiej Drągowski, który zdaniem skautów klubu idealnie nadawałby się do zastąpienia doświadczonego golkipera. „Bardzo dobre występy zawodnika Fiorentiny spowodowały dyskusję, gdzie może niebawem trafić. Bo to, że prędzej, czy później opuści Stadio Artemio Franchi, jest wręcz pewne. Włoskie media spekulują, że mógłby on zastąpić w Interze Samira Handanovicia, który już najlepsze lata gry ma za sobą” – pisze serwis Weszło.com.

Transfer Drągowskiego do Interu byłby prawdziwym hitem. Dzięki temu mielibyśmy bowiem kolejnego bramkarza występującego w czołowym europejskim klubie.