Borys Budka zszokował strajkujące Polki. Tych słów o aborcji mu nie zapomną

Borys Budka PO aborcja strajk kobiet

Szef Platformy Obywatelskiej – Borys Budka – w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zabrał głos na temat sporu aborcyjnego. Jednak najprawdopodobniej nie takiego stanowiska oczekiwały od lidera głównej partii opozycyjnej przedstawicielki Strajku Kobiet. 

Wywiad dla „Rzeczpospolitej” z Borysem Budką dotyczył wielu kwestii ważnych dla naszego kraju. Pojawił się wątek gospodarczy. Na wszelkie zagadnienia Budka, rzecz jasna, reagował mówiąc, że jego posłowie ciężko nad tym pracują. 

Borys Budka, szef PO o aborcji: nie ma powrotu do kompromisu

Naprawdę ciekawie zrobiło się, gdy Borys Budka został zapytany o „aborcję na życzenie”. Przypomnijmy, że to właśnie o prawo do niej wnioskuje Lewica – potencjalny największy koalicjant Platformy Obywatelskiej. 

Budka stwierdził wówczas, że… „aborcja na życzenie nie jest OK”. Szef głównej partii opozycyjnej zdaje się zatem potwierdzać, że przerywanie ciąży powinno być dozwolone tylko w przypadku potwierdzonej wady płodu. Dodał ponadto, że nie powinno być powrotu do kompromisu aborcyjnego, który obowiązywał w Polsce od lat 90:

– Do kompromisu aborcyjnego nie ma powrotu. Nowa umowa społeczna dotycząca prawa aborcyjnego, powinna być oparta na decyzji kobiety – skwitował Borys Budka. 

źródło: rp.pl

  1. Agata Młynarska we łzach. Nagła tragedia wstrząsnęła dziennikarką
  2. Media podały dramatyczne wieści. Jurek Owsiak załamany
  3. Ryszard Kotys powiedział to tuż przed śmiercią. Te słowa rozdzierają serce
  4. PKO BP Ekstraklasa: Stal Mielec przed szansą, by złapać oddech. Wisła Płock przyjeżdża na Solskiego 1