Media podały dramatyczne wieści. Jurek Owsiak załamany

Jerzy Owsiak WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Finał WOŚP, jak co roku, generuje ogniste dyskusje. Tradycyjnie atakowany jest Jurek Owsiak. Dodatkowo wieści, jakie nadeszły z Dolnego Śląska, są dosłownie przytłaczające. Nikt nie spodziewał się, że wolontariuszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą zostać zaatakowane przez… dorosłego mężczyznę. Finał zdarzenia jest bardzo smutny. 

Ryszard Kotys powiedział to tuż przed śmiercią. Te słowa rozdzierają serce
Agata Młynarska we łzach. Nagła tragedia wstrząsnęła dziennikarką

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze dla potrzebujących już od 1993 roku. Od tego czasu Jerzy Owsiak stał się postacią bardzo znaną. W jednych kręgach wręcz hołubioną, w innych nienawidzoną. Ta ostatnia grupa zarzuca szefowi Orkiestry nieuczciwe dysponowanie środkami. Wciąż jednak nikomu nie udało się niczego udowodnić. 

Wolontariuszki WOŚP zaatakowane, są zdjęcia. Jurek Owsiak jeszcze nie zabrał głosu

Między innymi serwis wyborcza.pl opisuje oburzające zdarzenia, jakie miały miejsce na Dolnym Śląsku. Grozę budzi nie tylko sam fakt ataku na dziewczynki, które zbierały pieniądze na WOŚP, ale i słowa, jakie wykrzykiwał w ich kierunku agresywny mężczyzna. 

Co teraz robi Klaudiusz z Big Brothera? Zmienił się nie do poznania

– W czasie finału WOŚP w Świebodzicach na Dolnym Śląsku mężczyzna pobił wolontariuszki zbierające pieniądze. Zanim uderzył, krzyczał do jednej „Ty k… od Owsiaka” – podaje „Gazeta Wyborcza”. Jak widać, apele Jerzego Owsiaka niewiele dają. Przeciwnicy WOŚP – niestety – regularnie się radykalizują.

Sposób, w jaki agresor tłumaczył swoje zachowanie, może być dla wielu szokujący i niezrozumiały. Kiedy bowiem zatrzymujący go funkcjonariusze zapytali, jaki był powód spięcia, mężczyzna odpowiedział, że „Owsiak zabija płody”. Jedna z zaatakowanych dziewcząt, Amelia, opublikowała zdjęcie, na którym widać jej rozciętą wargę po zdarzeniu: 

Jerzy Owsiak WOŚP

źródło: wyborcza.pl