WOŚP 2021. Niesamowity gest Igi Świątek. Owsiak nie może uwierzyć, co za kwota!

Iga Świątek WOŚP Owsiak

Iga Świątek jeszcze rok temu znana była niemal wyłącznie fanom tenisa. Dziś jest wielką gwiazdą światowego sportu. Sportsmenka wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP). I chyba nawet Jurek Owsiak – który wiele widział – nie spodziewał się, na jaką kwotę uda się zamienić przekazany przez Igę przedmiot.

Iga Świątek z rekordowym wynikiem dla WOŚP. Jurek Owsiak zachwycony

W ubiegłym roku Iga Świątek triumfowała w prestiżowym turnieju French Open, co dało jej nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, gigantyczną popularność. Młoda, pewna siebie kobieta osiągając tak wielki sukces znacząco odmieniła swoje życie. Absolutnie jednak nie pojawiły się u niej objawy wody sodowej. 

Maryla Rodowicz z nowym partnerem? Zamieściła zdjęcie, które nie pozostawia złudzeń

Wręcz przeciwnie. Gwiazda tenisa nie zapomina o pomaganiu innym. Jak zapewne większość osób wie, tenisistka przekazała na WOŚP swoją chyba najcenniejszą pamiątkę. Mianowicie rakietę, którą wygrywała wspomniany turniej French Open. Wiadomo było, że przedmiot będzie na aukcji popularny. Nikt jednak nie przewidywał chyba, że licytujący przebiją tak poważne kwoty. 

Jak bowiem czytamy między innymi na łamach serwisu WP Sportowe Fakty, pamiątka od Igi Świątek przebiła kwotowo koszulkę Roberta Lewandowskiego. Zwycięzca licytacji WOŚP zapłacił za jej rakietę ponad 100 tys. złotych! Przedmiot ten jest zatem popularniejszy od będącej na drugim miejscu koszulki „Lewego” o ponad 30 tys. zł. 

Ona naprawdę tak mieszka?! Zdjęcia wnętrza domu Chylińskiej zszokowały Polaków

Piękny wynik WOŚP w 2021 roku

127 495 626 PLN to kwota deklarowana tegorocznego, 29. Finału – na sumę tej kwoty składają się wszystkie kwoty szacunkowe od sztabów, kwoty zbiórek elektronicznych zebrane w momencie zakończenia Finału w studio oraz darowizny przekazane przez partnerów – czytamy na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Już od blisko trzech dekad Polacy coraz hojniej wspierają WOŚP. Dodatkowo niemal rokrocznie udaje się pobijać rekordy zebranej kwoty, głównie właśnie dzięki wsparciu znanych i szanowanych osób. W tym roku dołączyła do nich m.in. młoda i utalentowana Iga Świątek. I może być dumna ze swojego dokonania, gdyż tak imponujące kwoty na aukcjach to bardzo rzadki widok.