Rząd chce walczyć z hotelarzami, którzy nie stosują się do obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią. Dziś zdecydowanej wypowiedzi udzielił minister zdrowia Adam Niedzielski. Będą szczegółowe kontrole.
Hotele są zamknięte już od kilku tygodni. W związku z tym ich właściciele coraz głośniej protestują, alarmując, że nie mają za co pokryć kosztów bieżącej działalności obiektów. Jednak rząd twierdzi, że w obecnej sytuacji nie ma innego wyjścia.
W związku z tym kontynuowane, a nawet wzmożone, będą kontrole w obiektach, które świadczą usługi noclegowe:
– Oczywiście, że kontrole, które będą w zeszłym tygodniu, będą kontynuowane. Chcę zwrócić uwagę, że nie było problemem zachowanie reżimu sanitarnego w hotelach. Na blisko 3 tysiące kontroli w hotelach, tylko 3 wykazały nieprawidłowości w zakresie wypełnienia miejsc lub serwowania posiłków. Problemem jest dyscyplina społeczna. Potrzebna jest nie tylko kontrola i weryfikacja ze strony sił policji, ale przede wszystkim to kwestia naszej własnej odpowiedzialności – powiedział dziś minister Adam Niedzielski.
źródło: niezalezna.pl
Napisz odpowiedź