Załamana Jolanta Kwaśniewska przekazała smutne informacje. Nie żyje bliska jej osoba

Jolanta Kwaśniewska
Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska przekazała smutne wieści na temat śmierci bardzo ważnej dla niej osoby. To kolejny cios po tym, jak okazało się, że małżonek Kwaśniewskiej – Aleksander – bardzo ciężko przechodzi zakażenie koronawirusem. 

Śmierć, która nadeszła nagle, bardzo wstrząsnęła Jolantą Kwaśniewską. Odszedł mecenas Kratiuk, od lat związany z fundacją Kwaśniewskich. W bardzo emocjonalnej wypowiedzi byłej pierwszej damy widać ogromny żal. 

„Dzisiejszej nocy odszedł mecenas Andrzej Kratiuk, wspaniały, dobry człowiek. (…) Mecenas Andrzej Kratiuk związany był z naszą Fundacją od pierwszych dni istnienia. Pełnił funkcję prezesa Rady Fundacji, ale Jego rola nie była tylko 'funkcją'. Był naszym największym Przyjacielem i orędownikiem, który przez 25 lat nigdy nie zostawił nas w potrzebie, nawet w najtrudniejszym okresie, kiedy Fundacja była oczerniana, stawiana w złym świetle i gdy bezpodstawnie otrzymywaliśmy prokuratorskie cięgi. Jego niezłomny charakter i postawa była dla nas wzorem” – wspomina Jolanta Kwaśniewska.

„Odszedł Człowiek wyjątkowy, niezastąpiony, którego będzie nam ogromnie brakowało. Pozostawił nas w bólu i bezgranicznym smutku… Żegnaj, Andrzeju! Do zobaczenia…” – dodała.