Nie żyje legenda „Solidarności”. Odszedł zdecydowanie za wcześnie

Józef Grzesik Mielec Solidarność

Media podały właśnie bardzo smutną informację o śmierci jednego z najbardziej zasłużonych działaczy NSZZ „Solidarność”. Jak czytamy w – na razie lokalnej – prasie, Józef Grzesik był legendą Związku i zmarł w poniedziałek po południu.

To ostatnie dni rządu PiS? Przełomowe słowa czołowego posła Kaczyńskiego
Artur Barciś pokazał, jak wygląda po przejściu wirusa. Aktor jest nie do poznania

Miał zaledwie 60 lat i to na pewno nie był moment na śmierć. Niestety, dosłownie przed chwilą media na Podkarpaciu potwierdziły śmierć zasłużonego działacza, męża i ojca – Józefa Grzesika. Jego dorobek jest naprawdę godny podziwu. 

Jak czytamy w serwisach mieleclokalnie.pl oraz hej.mielec.pl, potwierdziły się wieści o odejściu jednego z najbardziej zasłużonych działaczy w południowo-wschodniej Polsce.

Małgorzata Królikowska wstrząśnięta widokiem grobu męża. Jest bezradna

Nie żyje Józef Grzesik – legenda NSZZ „Solidarność”

Józef Grzesik urodził się 20 czerwca 1961 roku w Bratkowicach. Do Mielca przybył w 1979 r., gdzie dwa lata później ukończył Technikum Mechanicznego. Należał do Związku Harcerstwa Polskiego.

Józef Grzesik Mielec Solidarność

W latach 1976-82 trenował biegi średnie kolejno w klubach: Resovia Rzeszów, Stal Mielec i LKS Tęcza Mielec. Zdobył mistrzostwo województwa rzeszowskiego w biegach przełajowych juniorów. Po maturze zatrudnił się w WSK „PZL-Mielec” jako spawacz. Do NSZZ „Solidarność” zapisał się w 1981 r. W 1998 r. wybrany został przewodniczącym Komisji Zakładowej „Solidarności” Zakładu Lotniczego, a po upadłości tegoż zakładu i powstaniu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu – przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej „Solidarności” PZL.

Był też członkiem Zarządu Regionu „Solidarności” w Rzeszowie (od 1995 r.). W latach 1998-2002 pełnił mandat radnego miejskiego. O jego śmierci poinformował dziś NSZZ “Solidarność”. Na razie nie podano przyczyn jego śmierci.

Załamany Muniek Staszczyk prosi o modlitwę. Sprawa jest poważna