Marek Suski skomentował zachowanie koalicjantów PiS. Mocne słowa polityka

Marek Suski rząd PiS

Rząd Zjednoczonej Prawicy, potocznie zwany rządem PiS (zdecydowaną większość stanowią posłowie tego ugrupowania) chwieje się w posadach. Sympatycy obecnej władzy wciąż mają nadzieję, że frakcje Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina dojdą do porozumienia. Poseł Marek Suski z PiS nie ma jednak wątpliwości, jakie intencje mają ich koalicjanci.

Od wielu miesięcy wiadomo, że w ramach rządu trwają tarcia. Zarówno ludzie Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina, jak i wiodąca frakcja Jarosława Kaczyńskiego, chce ugrać jak najwięcej dla siebie. Niestety dla konserwatywnej władzy – to może skończyć się rozpadem koalicji rządzącej.

Rząd PiS się rozpada? Marek Suski: trochę byliśmy zdziwieni

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego – Marek Suski – w dzisiejszej porannej rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM przyznał, że PiS wie już, jakie są intencje zbuntowanych koalicjantów.

„Trochę byliśmy zdziwieni” – tak poseł PiS Marek Suski skomentował w Porannej rozmowie w RMF FM czwartkowe sejmowe głosowanie Solidarnej Polski ramię w ramię z opozycją. Co ciekawe, potwierdził, że koalicjanci mogli chcieć coś udowodnić. Mianowicie to, że bez nich rząd nie jest w stanie nic zrobić. 

Tego typu teorie dotąd były dementowane przez polityków wciąż istniejącej przecież koalicji. 

źródło: RMF24.pl