Papież Franciszek w żałobie. Nie żyje bliska mu osoba

Papież Franciszek nie żyje Luis Palau
Papież Franciszek w żałobie - nie żyje jego przyjaciel

Papież Franciszek przeżywa właśnie trudne chwile. Dotarła do niego bowiem wiadomość o tym, że nie żyje bliska mu osoba. Śmierć rozdzieliła go z przyjacielem, z którym łączyła go szczególna relacja. W Polsce informację tę podał serwis misyjne.pl.

Z ostatniej chwili: Lech Wałęsa przeszedł operację, niestety, pękł mu drut w sercu. Wiemy, w jakim jest stanie

Z dużym smutkiem papież Franciszek miał przyjąć wieści o śmierci przyjaciela. Choć rodak głowy kościoła był już w podeszłym wieku, to i tak jego przyjaciele mówią o tym, że śmierć nadeszła zbyt wcześnie. Tym bardziej, że duchowny przegrał z chorobą. 

Papież Franciszek w żałobie. Luis Palau nie żyje, przegrał z chorobą

Jak czytamy na stronie misyjne.pl, Luis Palau pochodził spod Buenos Aires. Z papieżem Franciszkiem łączyła go szczególna relacja. Panowie poznali się, gdy nikt nie przypuszczał nawet, że biskum Bergoglio może zamieszkać w Watykanie

Było z nią bardzo źle, przyjęła ostatnie namaszczenie. Syn Beaty Tadli dopiero teraz ujawnia wielki dramat
Nie uwierzycie, w jakich warunkach mieszka Witold Paszt. Mamy zdjęcia, bardzo skromny widok!

– W wieku 86 lat zmarł 11 marca w Portlandzie, w stanie Oregon, pastor Luis Palau – czołowy ewangelizator, nazywany „Billym Grahamem Ameryki Poludniowej”. Później nazywany był „kaznodzieją zeświecczonych Amerykanów”. Przyczyną zgonu był rak płuc, z którym zmagał się on od wielu lat. Pochodził z Argentyny i, według „New York Timesa”, zaprzyjaźnił się z ks. Jorge Bergoglio na długo przedtem, zanim został on papieżem – przekazuje serwis „Misyjne”.

Papież Franciszek ma obecnie 84 lata i jest o 4 lata młodszy od swojego zmarłego przyjaciela. 

źródło: misyjne.pl

Zasiłek pogrzebowy 2021. Ile, jaka jest kwota i czy jest wymagane ubezpieczenie zmarłego?