Zaskakująca decyzja Paulo Sousy. Wykluczył z kadry najbardziej utalentowanego piłkarza

Ile zarabia Paulo Sousa zarobki 2021 Euro 2020

Paulo Sousa, świeżo upieczony selekcjoner reprezentacji Polski, ogłosił już powołania na marcowe mecze. I od razu zaskoczenie. Według najnowszych informacji, portugalski szkoleniowiec nie da szansy gry jednemu z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy ostatnich lat.

Mamy połowę marca i aż trzy spotkania do rozegrania w tym miesiącu. Najpierw biało-czerwoni pojadą do Budapesztu, by zmierzyć się z Węgrami. Następnie czeka nas teoretycznie łatwe spotkanie z Andorą. A końcem marca – arcytrudny wyjazd na Wembley – gdzie podejmą nas Anglicy. 

Pierwszy szok po powołaniach Paulo Sousy. Największy talent obejrzy mecz w telewizji

Wszystkiego mogliśmy się spodziewać po trenerze z drugo krańca Europy. Jednak tego, że „odpali” jedną z nadziei polskiej piłki – raczej nie. Faktem jest jednak, że Bartosz Kapustka nie pojedzie z kadrą na żaden z meczów. 

Przypomnijmy, że Kapustka był rewelacją Euro 2016, gdzie zachwycały się nim nawet legendy światowej piłki. Później jednak zaliczył nieudaną przygodę w Leicester w Anglii, a obecnie gra w Legii Warszawa. Jednakże jego obecna dyspozycja nie przekonała Paulo Sousy. 

Przypomnijmy, że Paulo Sousa jest selekcjonerem reprezentacji Polski od 21 stycznia 2021 r. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Brzęczka, który awansował z kadrą do Euro 2020. Pod wodzą portugalskiego szkoleniowca nasza drużyna narodowa nie zdążyła jeszcze rozegrać meczu.

Poniżej skład kadry powołanej na marcowe zgrupowanie:

Bramkarze: Fabiański, Szczęsny, Skorupski

Obrońcy: Bednarek, Helik, Bereszyński, Piątkowski, Dawidowicz, Reca, Glik, Rybus

Pomocnicy: Augustyniak, Krychowiak, Grosicki, Moder, Jóźwiak, Płacheta, Klich, Slisz, Kowalczyk, Szymański, Kozłowski, Zieliński

Napastnicy: Lewandowski, Piątek, Milik, Świderski

Z nich Sousa zrezygnował: Kapustka, Puchacz, Drągowski, Karbownik, Linetty, Kędziora, Walukiewicz, Kownacki

25 marca zagramy wyjazdowy mecz z Węgrami, 28 marca u siebie podejmiemy Andorę, a 31 marca w Londynie zagramy z Anglią. Spotkania będą rozgrywane w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata 2022.