Boniek o Grzegorzu Lacie: Pan piłkarz. Szef PZPN udostępnił wymowny wpis

Zbigniew Boniek Grzegorz Lato Boniek o Lacie

Zbigniew Boniek i Grzegorz Lata rywalizowali przed laty o stanowisko prezesa PZPN. Jak wiemy, wyścig ten wygrał ten pierwszy, po tym jak Lato sprawował tę funkcję w latach 2008-2012. Dziś Boniek o Grzegorzu Lacie wypowiada się pozytywnie.

Gdy Boniek wchodził do PZPN na stanowisko szefa federacji, była mowa o „trupach w szafie”. Wydawało się, że za wszelkie nieprawidłowości Grzegorz Lato i jego ludzie odpowiedzą. Z czasem jednak większość afer ucichła.

Boniek o Grzegorzu Lacie: Pan piłkarz

Wielu Polaków godzi się z tezą, że piłkarzem Grzegorz Lato był wybitny, a działaczem – słabym. Najwyraźniej podobną opinię ma Zbigniew Boniek. Wiadomo przecież, że przed laty w Polskim Związku Piłki Nożnej nie było dobrze. Z federacyjnej kasy wykonywano podejrzane operacji, wokół związku kręcili się dziwni ludzie, a piłkarze narzekali na brak biletów na mecze dla rodziny.

Dziś wizerunek PZPN jest znacznie lepszy. A Zbigniew Boniek udostępnił przed chwilą na Twitterze wymowny wpis. Załączone do niego jest wideo z bramkami, jakie na mundialu strzelał Grzegorz Lato, zostając królem strzelców turnieju. Było to w 1974 roku, a mistrzostwa świata odbywały się w RFN-ie. Biało-czerwoni zostali wówczas 3. drużyną świata.

  1. Donald Tusk odpowiedział na wpis prezydenta Dudy. Piekło na Twitterze
  2. Najśmieszniejsza wpadka Pawła Królikowskiego na planie „Rancza”. Przy tym nagraniu ludzie płaczą ze śmiechu
  3. Upiorne ujęcie z Google Street View. Na zdjęciu widać ciała dwóch mężczyzn