Upiorne ujęcie z Google Street View. Na zdjęciu widać ciała dwóch mężczyzn

Google Street View Google Maps ciała zwłoki

Z Google Maps korzysta zdecydowana większość Polaków. Ponadto Google Street View ułatwia trafienie do celu. Z tej drugiej funkcji korzystamy również, by – za pomocą wirtualnego spaceru – „zwiedzić” różne miejsca na całym świecie. Nie zawsze jednak widzimy tam ujęcia, które chcielibyśmy zapamiętać.

Mapy Google – bez wątpienia jedno z dobrodziejstw XXI wieku. Nie trzeba już rozkładać gigantycznej mapy na masce samochodu, by w końcu dotrzeć do celu. Nie trzeba już nawet pytać o drogę, bo w 99% przypadków Google doprowadzi nas pod same drzwi miejsca docelowego.

Upiorne ujęcie w Google Street View. Kamera uchwyciła dwa ciała?

Zwykle za pomocą Street View oglądamy ulice miast czy sławne budynki z bliska, a także ich okolice. Sprawdzamy także, jak dokładnie wygląda miejsce, do którego wybieramy się pieszo lub samochodem. Google ponadto dba, by na ujęciach ocenzurowane były ludzkie twarze, napisy na banerach reklamowych czy rejestracje samochodów.

Czasami jednak nawet tak zaawansowana technologia zawodzi. Administratorzy Google Street View nie są w stanie usunąć niepożądanych ujęć spośród niezliczonej ilości klatek. I tak w Portland (USA) uchwycono dwóch mężczyzn „pochowanych żywcem”. Szybko okazało się, że na zdjęciu tak naprawdę nie są widoczne zwłoki, a dwójka dowcipnisiów. Mężczyźni położyli się we własnoręcznie wykopanych grobach, co nazwali performancem.

Dwa ciała widoczne na Google Maps – o co chodzi?

Wspomniani panowie zainscenizowani tę sytuację na potrzeby jednego z amerykańskich festiwali sztuki. Jak się okazało, są oni w związku partnerskim. W Polsce sprawę opisała m.in. Interia, powołując się na

„Mężczyźni będący w związku małżeńskim wykopali obok siebie dwa groby, a następnie niewielki otwór łączący je ze sobą, przez który mogą się wiecznie trzymać za ręce. Całość ma oczywiście charakter metaforyczny” – czytamy. W sieci fotografia została jednak przedstawiona jako zrzut z Google Street View. Zapewne osoby, które tam się na nią natknęły, miały spore ciarki na plecach.

TOP Artykuły dziś:

  1. Ranczo TVP. Jest nowy Kusy? Wybór aktora zaskoczy wielu Polaków
  2. Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka będzie inny. Fani artysty są wściekli po tej decyzji
  3. Przed śmiercią Krzysztof Krawczyk wypowiedział zdanie, które zapamiętamy na zawsze