Krystyna Pawłowicz straci miejsce w TK? Naraziła na niebezpieczeństwo dziecko

Krystyna Pawłowicz TK dziecko

Krystyna Pawłowicz poważnie naraziła 10-letnie dziecko. Nie tyle na nieprzyjemności, co nawet na niebezpieczeństwo. Teraz była posłanka Prawa i Sprawiedliwości (obecnie sędzia TK) będzie miała kłopoty. 

Upiorne ujęcie z Google Street View. Na zdjęciu widać ciała dwóch mężczyzn

Między innymi na stronach Interii czytamy, że była poseł Pawłowicz może już wkrótce mieć spore nieprzyjemności. Ma to związek z typowym dla niej wpisem, który zamieściła jakiś czas temu w mediach społecznościowych. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego ujawniła dane 10-letniego dziecka.

Kolejny atak Krystyny Pawłowicz na LGBT. Tym razem ucierpiało dziecko

„Wpis sędzi TK Krystyny Pawłowicz dotyczył sytuacji w jednej ze szkół w Podkowie Leśnej. Rada Pedagogiczna przyjęła uchwałę dotyczącą 10-letniej transpłciowej uczennicy. Nauczyciele zostali zobowiązani do tego, by zwracali się do dziecka imieniem żeńskim, a nie imieniem chłopięcym. Wcześniej mieli o to poprosić rodzice” – przypomina interia.pl

Ranczo TVP. Jest nowy Kusy? Wybór aktora zaskoczy wielu Polaków

O wyciągnięcie konsekwencji wobec Pawłowicz ma postarać się Rzecznik Praw Obywatelskich. Sprawą zajmie się Zespół ds. Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Warto zauważyć, że Pawłowicz w swoim komentarzu użyła pełnych danych wspomnianego dziecka. Ponadto sprecyzowała, o którą szkołę chodzi i jak nazywa się dyrektor tej placówki. Zdaniem wielu, wieloletnia posłanka PiS ułatwiła w ten sposób działanie potencjalnym agresorom.

Jak bowiem wiadomo, osoby transpłciowe wciąż nie mogą czuć się w Polsce do końca bezpiecznie. Zwłaszcza takie, które – mniej lub bardziej świadomie – stają się przedmiotem sporu medialno-politycznych.

Krystyna Pawłowicz przeprasza. Posłanka Lewicy: składam zawiadomienie do prokuratury