Krystyna Pawłowicz przeprasza. Posłanka Lewicy: składam zawiadomienie do prokuratury

Wanda Nowicka Krystyna Pawłowicz

Jak już informowaliśmy, Krystyna Pawłowicz zaatakowała transpłciowe dziecko podając jego pełne dane. Wpis sędzi Trybunału Konstytucyjnego, a w przeszłości wieloletniej posłanki PiS, od razu wzbudził protesty.

„Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż mnie o tym poinformowano. Nie chciałam sprawić przykrości dziecku. Przepraszam Cię” – napisała przed momentem na Twitterze Krystyna Pawłowicz.

Przeprosiła w ten sposób za swój ostatni wpis. Dotyczył on sytuacji w jednej ze szkół w Podkowie Leśnej. Rada Pedagogiczna przyjęła uchwałę dotyczącą 10-letniej transpłciowej uczennicy. Nauczyciele zostali zobowiązani do tego, by zwracali się do dziecka imieniem żeńskim, a nie imieniem chłopięcym. Wcześniej mieli o to poprosić rodzice.

Posłanka Lewicy składa zawiadomienie ws. wpisu Pawłowicz

Tych przeprosin nie uznają jednak posłowie opozycji. Posłanka Lewicy, Wanda Nowicka, w reakcji na przeprosiny Pawłowicz opublikowała komunikat o tym, że składa zawiadomienie do prokuratury.

„K Pawłowicz usunęła swój wpis o transpłciowym dziecku i przeprosiła. Czyżby przestraszyła się konsekwencji prawnych swojej nienawistnego wpisu? Bowiem w imieniu Lewicy składam wniosek do prokuratury o naruszenie art. 160 kk o narażeniu człowieka na niebezpieczeństwo” – napisała Nowicka.